RU

Особливості доставки товарів і вантажів з України в США та КитайЗараз міжнародна торгівля розвивається дуже активно. Крім того, прогресують різні форми комунікації між жителями різних країн. Тому необхідність відправити посилку за кордон виникає досить часто. Українці відправляють як невеликі речі, так і досить масштабні вантажі. У число найбільш популярних напрямків входять США і Китай.

Алгоритм дій при відправці

Незалежно від того, в яку країну ви плануєте відправити посилку або вантаж, варто дотримуватися певного алгоритму дій. Порядок кроків буде однаковим як для США, так і для Китаю. Відрізнятися можуть терміни доставки і сума мита.

Ознайомтеся з умовами доставки

У кожної країни є свій перелік товарів, які не можна ввозити з тих чи інших причин. Також в деяких ситуаціях можуть з'являтися специфічні категорії товарів, відправка яких заборонена на якийсь період часу. Це варто дізнатися до того, як ви оформите відправлення.

Також важливо дізнатися діючі ліміти. Наприклад, може бути встановлена максимальна сума, яка не підлягає оподаткуванню.

Визначтеся з типом відправлення

Існують різні варіанти відправлень. Потрібно вибирати той, який підходить саме для вашого вмісту. Для різної кореспонденції, книг і документів підійде бандероль або лист. Перший варіант розрахований на вагу до 5 кг, а другий - до 2. Також можлива відправка дрібним пакетом (підійде для невеликих предметів) або посилкою. Зазвичай для упаковки використовують коробки, пухирчатою плівку, папір. Такі варіанти підходять для приватних відправлень або ж для пересилання невеликих замовлень. Великим підприємцям буде потрібно спеціальна упаковка.

Підготовка декларації та оплата відправлення

Зазвичай при пересиланні потрібно заповнити стандартну митну декларацію. Якщо ви відправляєте вантаж самостійно, то отримати даний документ можна прямо на поштовому відділенні. Також можна заповнити декларацію онлайн. У документ вноситься інформація про відправника, одержувача, тип вантажу. Декларація зазвичай заповнюється англійською мовою. Буде потрібно оплатити доставку відповідно до тарифів перевізника, врахувати необхідні мита, якщо це потрібно конкретно для вашого відправлення. У деяких випадках до декларації може знадобитися додатково додати документи, що підтверджують право володіння або ж висновки експертів.

Відправлення

Коли посилка упакована, а документи оформлені, можна відправляти її. На пошті вам повідомлять трек-номер, за яким можна буде відстежити відправлення. Також співробітники можуть запропонувати оформити страховку вантажу.

Дану схему можна назвати стандартною для Укрпошти. Зараз є багато інших компаній, які займаються доставками з України в США або доставками з України в Китай. Як правило, представники таких компаній беруть на себе більшість турбот відправника. Вони вимагають менше даних, допомагають з оформленням документів, гарантують безпеку вантажу, вибирають відповідну упаковку. Подібні агентства навіть можуть приїхати до вас в офіс або додому, щоб забрати вантаж. Однак, їхні послуги можуть коштувати досить дорого.

Специфіка відправок з України в США

Більше 3000 видів товарів з України можуть ввозитися в Америку без мита, що є великою перевагою. Тому експорт розвивається дуже активно. У число найбільш популярних груп товарів, що експортуються з України товарів входять:

електрообладнання;

сільськогосподарська продукція;

залізо і сталь.

Звичайно ж, експортуються та товари інших груп, а люди масово пересилають особисті речі, предмети спеціального призначення. Митом при ввезенні в США не обкладаються товари, загальна вартість яких не перевищує $ 800, а вага - 30 кг. Використовується декларація типу CN23.

У деяких випадках може знадобитися оплатити експортне мито для товарів, сума яких перевищує $ 200. Також може знадобитися оплатити дану мито, якщо ви пересилаєте більше трьох одиниць одного найменування. Розмір мита становить 10% від вартості самого товару.

Для тих вантажів, які перевищують максимально допустимі норми (тобто сумарна вартість більше $ 800, вага - понад 30 кг), потрібно оплата мита за стандартами США. Також в обов'язковому порядку потрібно заповнити документ особливого типу - Power of Attorney, тобто митний довіреність. Також відправника можуть зажадати надати інформацію про номер соціального забезпечення.

Тривалість доставки з України в США залежить від типу транспорту. Морська доставка триваліша (в середньому - від одного до двох місяців), авіа - набагато швидше (термінові посилки можуть бути доставлені навіть за три дні). Вартість доставки залежить від габаритів посилки: ваги (для вимірювання використовують фунти) і розміру (використовують инчі).

Специфіка відправок з України в Китай

Китай є ще однією популярною країною, до якої експортуються товари з України. Також сюди пересилають особисті речі та інші предмети. У країні діють свої умови пересилання.

Якщо загальна вартість посилки не перевищує $ 75, то оплачувати будь-які збори взагалі не потрібно. Для тих посилок, вартість яких становить від $ 75 до $ 500, не потрібно тільки оплата мита, але податок з продажів вже буде потрібно оплатити. Для більш дорогих відправлень обов'язковою є сплата мита. При цьому перевагою є те, що перелік товарів, які заборонені для відправки в Китай, набагато менше, ніж в США.

Доставка з України в Китай так само, як і в США, може здійснюватися як по морю, так і по небу. Перший спосіб зазвичай вигідніший з економічної точки зору, а другий - більш швидкий.