RU

День Незалежності Латвії


Національне і офіційне державне свято - День Незалежності Латвії - відзначається 18 листопада. У цей день 18 листопада в 1918 році в Латвійському національному театрі, що на бульварі Кронвалда 2 в Ризі (театр заснований в 1902 році), була проголошена Латвійська Республіка. Листопад - патріотичний місяць в країні. У День Незалежності в Латвії вихідний, закриваються державні установи і більшість приватних підприємств. Протягом дня проводяться різні святкові заходи. У Ризі свято починається в першій половині дня, з параду і покладання квітів до пам'ятника Свободи. У другій половині дня на набережній Даугави проходить парад національних збройних сил. Увечері влаштовуються різні концерти, закінчується свято чудовим барвистим феєрверком. 

18 листопада громадський транспорт в Ризі безкоштовний! 

Особливо нам близька саме Латвія, яка також вийшла зі складу СРСР і відчула на собі всі принади довоєнного розділу Європи на сфери впливу і так само, як і Україна, змушена знайти модель врахування інтересів російськомовного населення, необхідністю відродження національної культури, і важливістю дотримання базових гуманітарних прав людини.Найбільш важливим напрямком є співробітництво в галузі вантажних перевезень з використанням як залізничного, так і морського транспорту. Ключовим елементом даної системи є Ризький порт.

Щоб зробити привабливим новий транспортний коридор Одеса-Рига, необхідно в рамках одеських портів створити вільний торговий термінал, який дозволить проводити безмитну торгівлю товарами в портах за принципом дьюті-фрі, тобто без мит і імпортного ПДВ, за умови, що товари перевозяться за допомогою окремого транспортного коридору з єдиним митним вікном і електронним митним декларуванням.