RU

Криміналізація контрабанди. Штраф у 2 млн або 6 років в'язниці
Верховна рада схвалила за основу законопроєкт президента України №5420 стосовно криміналізації контрабанди. Кримінальний кодекс хочуть розширити статтями - контрабанда товарів, контрабанда підакцизних товарів та недостовірне декларування товарів. Посилання на трансляцію засідання ВР.  "За" 255 голосів парламентаріїв.


Контрабанда товарів 

  • За контрабанду товарів, пропонується стягнення штрафа, обсягом від 170 тисяч до 425 тисяч гривень, у випадку ускладнюючих обставин, величина штрафу може збільшуватись до 850 тисяч - 1 млн 275 тисяч гривень. Особи, що займаються контрабандою ризикують бути позбавленними волі на строк від 5 до 10 років, з позбавленням права охоплювати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до 3 років та з конфіскацією майна.
  •  Якщо контрабанду здійснила організована група, це злодіяння каратимуть утриманням у закладі позбавлення волі на строк від 7 до 11 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до 3 років та з конфіскацією майна. 

Контрабанда вважається у значному розмірі, відповідно до документа, у разі, коли загальна цінність предметів контрабанди у 100 і більш разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян. У великому розмірі - коли у 600 і більше разів перевищує згаданий мінімум. 


Контрабанда підакцизних товарів

  •  Контрабанду підакцизних товарів (крім електричної енергії), вчинену у значному розмірі, президент пропонує карати штрафом у 340 тисяч - 680 тисяч гривень чи строком від трьох до шести років у місцях позбавлення волі.
  •  У випадку попередньої змови групи осіб/ здійснення порушення службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі,стягнення становитиме 1 млн 275 тисяч - 2 млн 40 тисяч гривень. Або ж за це позбавлятимуть волі на строк від 6 до 11 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
  •  За контрабанду підакцизних товарів, здійснену організованою групою, загрожує в'язниця на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна. 

Закон визначає, що значний обсяг контрабанди - загальна цінність предметів контрабанди (крім електроенергії) що у 50 і більш разів перевищує установлений законодавством НМДГ; у великому розмірі - якщо загальна вартість предметів контрабанди у 400 і більше разів перевищує такий мінімум. 


Недостовірне декларування товарів

Недостовірне декларування товарів, визначається, як внесення до митної декларації недостовірних відомостей або ненадання при митному оформленні за встановленою формою точних і достовірних відомостей про товари та/або транспортні засоби комерційногозначення що підлягають обов'язковому декларуванню і випускаються у вільний обіг. 

  • У разі, якщо ці дії стали причиною,або могли призвести до неправомірного зниження чи звільнення від сплати митних платежів у значних розмірах, за це загрожує штраф у розмірі від 170 тисяч до 289 тисяч гривень.
  • Планують вести покарання і за недостовірне декларування за попередньою змовою групою осіб, або у разі коли воно призвело або могло призвести до неправомірногозниження чи звільнення від сплати митних платежів у великих розмірах. Доведеться сплатити за порушення 720 тисяч - 1 млн 20 тисяч гривень або отримати строк від 3 до 6 років, з забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років . 
  • Якщо декларування допомогло неправомірно знизити або звільнитися від сплати митних платежів в особливо великих розмірах -штраф 1 млн 615 тисяч - 2 млн 40 тисяч гривень або позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися діяльністю терміном до 3-х років років та з конфіскацією майна.
  • Недостовірне декларування за попередньою змовою зі службовою особою митного органу, або сприяння у будь-якій формі митником вчиненню таких діянь з використанням влади чи службового становища, голова держави хоче карати позбавленням волі на строк від 5 до 11 років з позбавленням права обіймати певні посади або виконувати діяльність до 3 років та з конфіскацією майна. 
  • Підозрюваний у контрабанді, що стала причиною неправомірного зниження або звільнення від оплати митних платежів у великих і особливо великих розмірах, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він сплатив подвоєний обсяг несплаченого митного платежу. 

Під значним обсягом коштів слід розуміти суми митних платежів, які у 130 і більше разів перевищують встановлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян; під великим розміром - суми митних платежів, які у 650 і більше разів перевищують такий мінімум. Під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми митних платежів, які у 1400 і більше разів перевищують установлений законодавством НМДГ.