RU

Митне оформлення експорту


Вихід на міжнародний ринок - мета, досягти яку прагне більшість малого і середнього бізнесу. Експорту недарма приділяється так багато уваги, охоплюючи сотні нових країн, відкриваються глобальніші можливості. Стаючи на цей шлях, будь-який підприємець стикається з великою кількістю нових і достатньо не простих процесів.
Оцінивши готовність компанії до експорту необхідно потурбуватись про ефективне здійснення всіх можливих операцій.

Експорт представляє собою митну процедуру, під час якої товари переміщуються за межі митної території України і передбачають вільне користування ними за кордоном.

Для того, щоб отримати дозвіл на таке переміщення, необхідно виконати митне оформлення вантажу.

Різні категорії виробів та країна отримувач, через входження у правове поле іншої країни,  передбачають окремий набір необхідних документі.


Приблизний перелік експортної документації:

 • Облікова картка суб’єкта ЗЕД.

 • договір ЗЕД, перекладений на державну мову.

 • Інвойс, рахунок-фактура, прайс-лист ( мають бути зазначені умови поставки, країна виробник, Сертифікат походження товару.

 • Довідка про відсутність валютних цінностей за межами України.

 • Коносамент, авіанакладна

 • У разі використання автотранспорту - дані про водія та автомобіль.

 • Дані про перевізника

 • Документи, що є підтвердженням законного придбання товару в Україні.

 • Пакувальний лист

 • Документ, про оплату експортного мита


Цей перелік не є вичерпним, адже залежно від товару та способу його переміщення вам можуть знадобитись додаткові довідки,сертифікати та дозволи. Розгорнутий список можно скласти зважаючи на код УКТЗЕД. 

Існує ряд товарів, які вимагають ліцензування, або взагалі заборонені до переміщення за межі країни.

Якщо ви жодного разу не мали справу з зовнішньоекономічною діяльністю, краще скористатися послугами митного брокера в Києві, який буде представляти ваші інтереси у відповідних органах та допоможе здійснити експорт без додаткових витрат і затримок. Він же має відповідні компетенції, аби відповісти на будь-які питання пов’язані з веденням ЗЕД. Окрім митного оформлення митно-брокерські компанії можуть здійснювати комплексне надання послуг, враховуючи підбір маршрутів, транспорту і отримання специфічних дозвільних документів для експортера, який не має часу або бажання займатись паперовою метушнею.


Поетапно митне оформлення експорту виглядає так:

 1. Прийняття митної декларації на товар. У ВМД( вантажній митній декларації)  вказується вся інформація про товар і транспортні засоби, мета переміщення. Всі дані будуть ретельно перевірятися митними органами, тому необхідно вказувати лише достовірну інформацію

2️. Перевірка коду ТН ЗЕД та дотримання правил нетарифного регулювання. Класифікація товарів здійснюється в рамках заходів митно-тарифного і нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

3️.Перевірка заявленої митної вартості. Нерідко власники товарів занижують вартість товару в декларації. Але митні органи мають право вимагати документи, що підтверджують ціноутворення товару і перевірити в контролюючих органах країни-експортера достовірність поданих відомостей.

4. Митні платежі. У момент перетину товарами кордону Митного союзу, виникає обов'язок сплати ввізних митних зборів.


Незважаючи на, як здається, складність такої процедури, з якісно оформленими документами і урахуванням можливих ризиків, митне оформлення експорту здійснюється без особливих проблем і затримок.
Не зволікайте і масштабуйте свій бізнес вже зараз!