RU

Історія українського бізнесу: власне виробництво і публікація на сторінках L'Officiel. Як виростити бренд з нуля.

Таня Манжос і Олена Москаленко - засновниці бренду фатинових аксесуарів - TONKO. Зараз їх шкарпетки, рукавички і хусточки - мастхев для найсміливіших модниць не тільки України, а й інших країн. Більш того, TONKO вже встигли опинитися в світовому глянці, поруч з Dior і D & G.


NTY  дізнались як їм вдалося знайти свою нішу і побудувати успішний бренд менше ніж за 2 роки.


Дівчата завжди знали, що хочуть створювати щось особливе для інших дівчат, але не знали що саме. Пізніше вони разом створили простір, де жінки могли спілкуватися, надихатися і працювати над прийняттям себе. Це був проект в який хотілося вкладати душу і особисті кошти, але з часом грошей ставало все менше і саме тоді вперше виникла думка, що потрібен продукт, який зможе покривати матеріальні витрати на проект «для душі».

 

2 місяці дівчата навчалися і паралельно з цим робили перші кроки в продажах. Починали з банального - готові вироби закуповували за кордоном (в основному в Китаї) і продавали в Україні. Так роблять багато, часто не заглиблюючись у процеси і набуваючи досвіду на шляху. Бізнес розвивався непогано, але як це часто буває - постачальники зривали терміни, через що доводилося втрачати клієнтів. Контролювати виробництво, якість продукції, чітко розуміти графіки поставок і впливати на це було неможливо. Тому потрібно було щось міняти.


Як імпорт змінився власним виробництвом?


Переломним став момент, коли чергова партія товару затримувалася з вини постачальників. Терміни доставки були невідомі, підрядники чіткої відповіді не давали, товар чекати можна було-б довго. Типова українська ситуація - переділ зон впливу на кордоні, схеми закриваються, "чекайте, скоро вирішимо". Але клієнт може чекати лише якийсь час, потім він іде до конкурента і повернути його стає дуже важко. Довелося зважити всі "за" і "проти" і приймати ризиковане рішення. Дівчата самостійно закупили тканину, знайшли швачку і відшили партію виробів, яку розіслали покупцям. І потрапили в ціль! Клієнти залишилися задоволені, а Таня і Олена відчули приплив сил і енергії. Стало ясно, що вони можуть набагато більше, ніж просто займатися перепродажем. Далі про це мова вже не йшла.
Купивши першу швейну машинку, обравши моделі і тканини, свою продукцію стали відшивати в Україні. З початком власного виробництва, запустили і роботу над брендом.Бренд вийшов на "Кураж Базар" і "Всі Свої", отримавши схвальні відгуки клієнток (в TONKO їх з любов'ю називають - «наші дівчатка»). Але далі чекав новий удар - світ занурився в пандемію COVID. Коли в Україні ввели локдаун, всі офлайн заходи скасували, а значить знову потрібно було швидко перебудовуватися. І щоб не розгубити те, що такою важкою працею було досягнуто, продажі необхідно було повністю переводити в онлайн. Тому, можна сказати, що карантин посприяв тому, що б вироби з'явилися на міжнародних торгових онлайн-майданчиках і бренд задихав з новою силою.


TONKO - це бізнес який не тільки про гроші, а й про турботу про клієнта, настрій і атмосферу. Кожна дівчина, купуючи ці аксесуари відразу стає частиною ком'юніті і своєрідним амбассадором бренду, повністю занурюючись в його розвиток. Хтось просить пошити рукавички, хусточки і банти, хтось радить виходити на Etsy, хтось складає з ними образ і везе в ОАЕ на зйомку L'Officiel. Таня і Олена прислухаються до думки «своїх дівчаток» і тому розширюють асортимент, додають деталі і відкривають нові горизонти.
Поки TONKO скромно розповідають про свої успіхи. У той же час видно, що вони пишаються, тим що роблять. Нехай потихеньку, невеликими кроками, але так будується історія. Історія розвитку та успіху. Історія двох прекрасних дівчат, ентузіастів своєї справи. Які колись вирішили змінити своє життя раз і назавжди. І ми, в свою чергу, бажаємо TONKO удачі!


Ми дійсно вважаємо, що за талановитою молоддю майбутнє нашої країни і про такі українські бренди потрібно розповідати більше. Тільки разом і спільно ми досягнемо мрії! Наша команда завжди рада допомогти і надати підтримку молодим українським брендам і підприємцям. Звертайтеся.

Більше дізнатися про TONKO:
https://www.instagram.com/tonko.brand
https://www.facebook.com/tonko.store 


Якщо ви хочете розповісти нам свою історію, пишіть на info@nty.ua і можливо наступна стаття буде саме про вас!