RU

Міжнародна доставка і китайський Новий рік: що важливо для вашого бізнесу


Не недооцінюєте вплив китайського Нового року

Важливо не думати про китайський Новий рік як про знайоме вам свято. Наприклад, Різдво може порушити процеси міжнародної доставки, але CNY - це зовсім інша справа. Китайські традиції сильні, тому більша частина ділової активності в країні припиняється на весь період свят, але це ще не все.

Оскільки основні промислові центри Китаю знаходяться на узбережжі, багато робітників є мігрантами, які залишають свої будинки, розташовані по всій величезній країні, щоб провести рік в прибережних містах.

Новий рік - це єдиний раз, коли ці робітники відправляються додому, тому для задоволення цієї масової міграції китайські фабрики припиняють виробництво задовго до початку свята. Наприклад, в 2020 році заводи закрилися до 18 січня, приблизно за тиждень до початку CNY 25 січня.

Отже, якщо ви покладаєтеся на імпорт від китайських виробників, ваш останній виробничий цикл до CNY необхідно буде завершити не пізніше кінця грудня. Однак навіть це може бути пізно, як пояснюється в наступному розділі цієї статті.

Митне оформлення, експедитори та міжнародна доставка

Вплив китайського Нового року на бізнес не обмежується виробничими потужностями. Сфера послуг також порушена - це означає китайську митницю і місцевих постачальників логістичних послуг. Навіть міжнародні транспортно-експедиторські компанії, якщо вони базуються в основному в Китаї, зіткнуться з перебоями.

З цієї причини при імпорті має сенс максимально просунути виробництво вперед. Те ж саме вірно і для експорту, оскільки ваш китайський ринок не буде більш активний щодо закупівель та отримання в святкові дні, ніж фабрики щодо замовлень зарубіжних клієнтів.

Отже, давайте докладніше розглянемо, як китайський Новий рік впливає на різні елементи процесів експорту і імпорту Китаю.

Автомобільні перевезення в і з портів

Якщо ви не отримали посилку в порт (або з порту своєму клієнтові в Китаї) як мінімум за два тижні до дня китайського Нового року, існує реальний ризик того, що вона може не відправитися до закінчення свята. Хоча деякі автотранспортні компанії будуть працювати в цей час, у них буде менше ресурсів, ніж зазвичай.

Навіть якщо ви можете доставити свій вантаж в останній раз перед святом, ви повинні очікувати, що ставка фрахту буде значно вище, ніж зазвичай. Ті водії вантажівок, які продовжують працювати, роблять це тільки тому, що знають, що можуть заробити премію.

Китайські експедитори

Що б вам ні розповіла якась китайська міжнародна транспортно-експедиторська компанія, їх послуги не будуть працювати нормально в новорічний період.

Мало які місцеві експедитори мають власні транспортні засоби, тому вони мало контролюють фізичне переміщення вантажів або ціни, що стягуються за доставку вантажів в порти і назад.

Китайські порти також неймовірно переповнені в останні кілька тижнів перед святом, тому все, крім найбільших експедиторів з кращими зв'язками, можуть зіткнутися з проблемами не тільки з автомобільними перевезеннями, а й з доставкою вашого вантажу через порти або аеропорти на судні або літаку, навіть при наявності підтвердженого бронювання.

Митне оформлення в портах і аеропортах Китаю

Звичайно, перш ніж ваш китайський експорт зможе покинути країну або ваш імпорт буде випущений для подальшого транспортування в межах Китаю, вони повинні пройти митне оформлення в китайському порту або аеропорту.

Хоча митні органи беруть тільки двох-триденну перерву в розпал свят, вони вводять святкову процедуру, яка збільшує час обробки.

Більш повільна митна процедура збільшує ризик того, що ваші товари пропустять рейс або рейс, на який їх замовив експедитор. Якщо ваш вантаж згорнуть, очікуйте, що пройде кілька днів, перш ніж ваш експедитор зможе знайти вільне місце на іншому судні або літаку.

Що ви можете зробити, щоб уникнути проблем з міжнародною доставкою CNY?

По правді кажучи, немає хорошого способу управляти міжнародною доставкою з Китаю за кілька тижнів до китайського Нового року або під час самого свята. Одним з позитивних моментів є той факт, що завантаженість портів швидко очищається після Нового року, тому що протягом двох тижнів пікових свят в доки або аеропорти не прибуде новий вантаж.

Проте, якщо ви хочете, щоб свято китайського Нового року не вплинув негативно на ваш бізнес, єдиний гарантований спосіб - це зробити наступні два важливі кроки:

1.Закріпіть свій остаточний вхідний чи віхідний спосіб доставки до свята.

2.Зробіть свої замовлення досить великими, щоб включити буфер, достатній для того, щоб пройти через промисловий затор, пам'ятаючи, що вам можуть знадобитися додаткові 30-40 днів запасів. У той час як порти швидко очищаються після CNY, фабрикам потрібно набагато більше часу, щоб вийти на повну потужність.

Виберіть правильного партнера по доставці, щоб уникнути розчарувань

Нарешті, в цю пору року більше, ніж в будь-яке інше, він може платити за роботу тільки з великої і шанованої міжнародної транспортно-експедиторською компанією, яка має доступ до більш широкого спектру ресурсів і активів, ніж можуть запропонувати місцеві постачальники, і може максимізувати ваші шанси своєчасне завершення відвантаження.

Логістична компанія NTY допоможе спростити процес міжнародної доставки для вашого бізнесу і, отже, полегшити вам підготовку. Почати планування ніколи не рано, так чому б не зареєструватися сьогодні?