RU

Тимчасове ввезення/вивезення товару з України


Не завжди товари переміщуються в іншу країну з метою продажу чи подальшого постійного використання. Серед дизайнерів, архітекторів та виробників обладнання часто виникає запит на відправку своїх виробів для показу на виставках, конференціях тощо.

Саме для таких цілей існує окремий митний режим "тимчасове ввезення/вивезення".

Тимчасове вивезення - це переміщення товарів з території України з умовою їхнього зворотного ввезення.

Є кілька варіантів як саме здійснювати таке переміщення, тут ми розглянемо найпопулярніший і найвигідніший для всіх сторін - із застосуванням карнета АТА. (Далі простими словами розповімо що це таке і де його взяти)

* Якщо товар призначений для ремонту або продажу, то застосування цього документа неможливе.

Карнет АТА – це митний документ, який використовують для спрощеного тимчасового вивезення товарів із подальшим поверненням їх до України. Виняток – транспортні засоби, для них призначений окремий карнет – CPD. Важливо: Товари повинні бути повернені на територію України без будь-яких змін, крім природного зношування.


Чому використання карнета АТА при тимчасовому вивезенні дає переваги:

  • При використанні карнета не потрібне оформлення експортної декларації та інших митних документів, адже він їх собою замінює.
  • Немає потреби шукати фінансового гаранта. Карнет АТА - це міжнародна гарантія для митниці, що у разі порушення умов тимчасового вивезення ви сплатите всі необхідні митні платежі. ( Наприклад, якщо ви везете товар на виставку і в процесі продасте його, або повернете пізніше зазначеного терміну)
  • Це часткове або повне звільнення від сплати митних платежів.


Як отримати карнет АТА:

 Видачею цього документа займається Торгово-промислова палата (ТПП) України та регіональні ТПП. Відправник повинен звернутися до ТПП, надати підтвердження мети вивезення (запрошення на виставку, дати проведення, договір із замовником на виконання робіт), заявку на оформлення АТА та сплатити вартість даної послуги. Детальний список документів можна дізнатися на сайті Торгово-промислової палати України. https://ata.ucci.org.ua/ru/receipt

Термін за який потрібно здійснити повернення товару в Україну індивідуальний для кожної групи товарів і визначається митними органами, але не перевищує 3-х років.

Карнети АТА замінюють митну декларацію, але НЕ дозвільні документи на товари, що ввозяться.


Мита при тимчасовому ввезенні з використанням карнету АТА.

Перелік товарів, що звільняються від оподаткування:

  • товари, призначені для демонстрації або використання на виставках, ярмарках, конференціях та інших подібних заходах;
  • професійне обладнання, необхідне особам, які прибувають до України (виїжджають з України), для підготовки репортажів, здійснення записів або передач для засобів масової інформації чи зйомки фільмів;
  • контейнери, піддони, упаковки, а також будь-яких інших товарів, що ввозяться (вивозяться) у зв'язку з якоюсь комерційною операцією, але ввезення яких само по собі не є комерційною операцією;
  • зразки товарів та рекламних фільмів за умови, що вони залишаються власністю особи, яка перебуває або проживає за межами території тимчасового ввезення, та їх використання в Україні не має комерційного характеру;
  • товари, що ввозяться з освітніми, науковими та культурними цілями, тобто наукове та навчальне обладнання, обладнання для покращення дозвілля моряків, а також будь-які інші товари, що ввозяться в рамках навчальної, наукової чи культурної діяльності;
  • особисті речі пасажирів та товари, що ввозяться для спортивних цілей;
  • матеріали для реклами та туризму;

транспортні засоби, що використовуються виключно для перевезення пасажирів та товарів через митний кордон України.

Всі ці товари можуть лише ЧАСТКОВО звільнятися від сплати мит, якщо вони не відповідають якимось умовам, для звільнення мит. Розмір ввізного мита та податків, що підлягають стягненню щодо таких товарів (при частковому звільненні), не повинен перевищувати 5 % від суми мит, які сплачувались би, якби товари пройшли митне оформлення для використання на території тимчасового ввезення.


Самостійно оформити тимчасове ввезення чи вивезення - навряд чи вдасться. Радимо звернутися до кваліфікованих спеціалістів аби уникнути всіх можливих проблем. Фахівці NTY мають досвід з митного оформлення тимчасового ввезення та вивезення, тому зможуть проконсультувати вас, та надати всі потрібні послуги.