RU

Як розрахувати суму митних платежів


Будь-який товар, який переміщується через кордон, необхідно розмитнити. Якщо конкретніше: подати декларацію, оплатити мито і ПДВ. (У деяких випадках ще й акциз)


Основою для нарахування митних платежів є митна вартість товару.
У свою чергу митна вартість товару формується з ціни за інвойсом та вартості доставки до кордону України
Митні платежі складаються з НДС 20%( за деякими виключененями, згідно з кодом УКТ ЗЕД) та мита від 0 до 20%.

Ставки ввізного мита діляться на:

  • Адвалорні - у відсотках
  • Специфічні - у грошовому розмірі на одиницю бази
  • Комбіновані, що складаються з адвалорної і специфічної митних ставок.

Ставки ввізного мита встановлені ЗУ № 584-VII від 19.09.2013г. «Про Митний тариф України».

(Ставки інших видів мита встановлюються окремими законами України)

Найчастіше митному брокеру доводиться працювати з адвалорним ввізним митом

Саме від коду товару залежить розмір НДС та мита, тому до його підбору необхідно підходити з максимальною уважністю, а краще передати до рук професіоналів. Деякі товари залежно від країни походження та коду УКТ ЗЕД, мають преференції та дозволяють знизити ставку мита.


Важливо враховувати, що НДС накладається не лише на митну вартість товару, а й на розмір ввізного мита.
Навіть якщо ви заздалегіть прорахували всі платежі, це не означає, що саме стільки ви заплатите, адже існує таке поняття, як індикативна вартість. Індикативна вартість формується на підставі раніше ввезених товарів, вартість яких вже підтверджена. Спочатку митниця повинна орієнтуватися на суму за договором (ст. 54 Митного кодексу Укр), але як показує практика, в Україні митні органи завжди орієнтуються по імпорту аналогічних або схожих товарів. Якщо заявлена вартість товару нижче індикативної - митний інспектор повідомляє про необхідність коригування ціни, та доплати мита.


Мабуть кожен імпортер хотів би знизити сумму митних платежів, а особливо, якщо поставка досить велика. У деяких випадках це можливо, але за рахунок комплексної оптимізації. На етапі оформлення декларації, вже мало, що можна змінити, а от якщо поставкою від закупівлі до доставки займається одна компанія, тоді шанси знизити платежі за рахунок логістики, правильного підбору коду і врахування всіх преференцій, значно зростають. Наші фахівці завжди готові безкоштовну надати консультацію з питань імпорту та експорту