RU

Як застрахувати вантаж під час перевезення?


У нас в компанії іноді жартують – страховий агент досконало володіє двома вміннями: лякати та обнадіювати. На щастя, свого часу ми прийняли важливе рішення – нехай кожен займається тим, у чому є професіоналом. Тому - ні, ми не є страховими агентами, ми не заробляємо на продажу страхових полісів і як додаткову послугу страховку не продаємо. Але, якщо у нашого клієнта є необхідність оформити страховку, відмовити йому ми не зможемо.

Страховка вантажу при перевезенні


Хто з учасників договору повинен страхувати вантаж під час перевезення, як правильно застрахувати вантаж, що перевозиться, скільки коштує страховка вантажу - ці, а також будь-які інші питання, які можуть виникнути, ми роз'яснимо найдокладнішим чином. Після чого з радістю запропонуємо клієнту можливість оформлення страхового поліса у нашого партнера «PZU Україна».

Основні види страхування:

  • Страхування вантажів, які переміщуються;
  • Страхування відповідальності митного брокера;
  • Страхування транспортно-експедиторської діяльності;
  • Інші види страхування за вибором клієнта.

Зазначимо, що при замовленні послуг авіадоставки вантажів у нас є ще одна спеціальна опція, «включивши» яку ми можемо покласти на авіаперевізника додаткову відповідальність. Йдеться про особливе маркування і дбайливе навантаження і розвантаження. Коштує така додаткова відповідальність порівняно недорого - близько 300 гривень незалежно від партії.

Страхування вантажів, що транспортуються авіадоставкою


Втім, тут слід підкреслити, що компанія-перевізник, з якою ми співпрацюємо і відправляємо вантажі по всьому світу, є лідером у своєму сегменті. Цей авіаперевізник настільки відповідально ставиться до своїх зобов'язань, що просто не зголоситься на перевезення вантажу, збереження якого неможливо забезпечити повністю. Але звідси і цілий ряд строгих вимог, скажімо, до упаковки вантажу.

Наприклад, звичайну картонну коробку з крихким вантажем перевізник на борт не візьме ніколи. Така коробка повинна бути упакована в пінопласт, потім ще коробка, другий шар пінопласту або спеціального ущільнювача, і нарешті, третя коробка або збитий ящик.

Ще одна хороша ілюстрація - історія одного з наших клієнтів, що мав потребу відправити на виставку в Китай витвір мистецтва. Це була скульптура ювелірної роботи з безліччю витончених і дуже тендітних деталей із кераміки і кришталю. Ми мали довгі переговори з авіакомпанією-перевізником, обговорюючи, яка упаковка та маркування зможуть гарантувати збереження вантажу, чи обов'язково страхувати такий вантаж і т. ін. В результаті було вирішено ... просто не ризикувати. Клієнт купив квиток і полетів у Піднебесну, тримаючи скульптуру на руках, як дитину. Іншими словами - немає мети заробити щоб то ні стало ані у відповідального логіста, ані у перевізника. Є завдання доставити вантаж до одержувача цілим і неушкодженим і якомога швидше. Власне, тому й не дивно, що за весь час роботи NTY у нас не було жодного  випадку будь-яких ушкоджень авіавантажів наших клієнтів.

Навіщо страхувати вантаж під час перевезення по морю?


Що стосується морських перевезень, то звичайно, потрібно розуміти, що доставка вантажів морським шляхом – це дуже складний логістичний ланцюжок, що вимагає участі великої кількості посередницьких компаній різної спеціалізації.

Наприклад, доставка в порт здійснюється за допомогою транспортної компанії, яку організував логіст одержувача. Уже в порту експедитор проводить вантажно-розвантажувальні роботи. Морська лінія – окрема організація. Агенти в порту прибуття – плюс ще один партнер. Транспортна компанія – ще один.

А тепер розглянемо гіпотетичний випадок, при якому під час морської доставки трактора корпус машини було подряпано. Тобто, постраждала естетика (ми зараз не говоримо про пошкодження, що впливають на функціонал вантажу, адже вони трапляються дуже рідко).

На жаль, визначити і виявити, на якому етапі шляху трактора від відправника до одержувача сталося пошкодження, вкрай складно. Основне вирішення такої проблеми, як і багатьох інших в цьому житті, – своєчасна профілактика. Так, морські лінії проводять ретельний аналіз вантажу та приймають рішення брати його на борт чи ні.

Є перелік заборонених товарів, які ніколи не візьмуть на судно. Скажімо, однозначне табу – сухий порошок без паспорта безпеки, адже він може бути вибухонебезпечний. Тому страхуватися чи не страхуватися – вирішувати вам.

В одному ви можете бути впевнені абсолютно твердо: і у морських ліній, і у авіакомпаній є цілий ряд суворих правил та обмежень, завдяки яким цілісність вантажів наших клієнтів гарантована повністю.